PATRÓNUSKLUB

A Patrónusklub egy olyan kiemelt támogatói közösség, amelynek tagjai hosszú távon patronálnak egy vagy akár több gyereket, és adományuk révén biztosítják állami gondoskodásban felnövő fiatalok számára az alapítvány által nyújtott szakértői segítséget.

A Patrónusklubba azon magánszemélyek csatlakozását várjuk, akik tudják vállalni egy Világszép gyerek havi rendszeres támogatását 3 éven keresztül.

A gyermekotthonokban nevelkedő gyerekek alapvető megélése, hogy nem számíthatnak senkire. Munkánk alapértéke, hogy kiszámítható egyéni figyelmet, biztos kapcsolódási pontot nyújtsunk a hozzánk került gyerekek számára. Ezért kérünk hosszú távú elköteleződést patrónusainktól is.

HOGYAN VEHETNEK RÉSZT A PATRÓNUSOK AZ ALAPÍTVÁNY ÉLETÉBEN?

Évente egyszer egy más-más tematikával megrendezett különleges eseményre hívjuk meg klubtagjainkat.

Nádler István festő, a Világszép Patrónusklub részére készített festményéből egy számozott és személyesen aláírt giclée nyomatot adunk ajándékba.

Az alapítvány működéséről, eredményeiről részletes éves beszámolóban adunk hírt a tagok részére.

PATRÓNUSAINK GONDOLATAI ARRÓL, HOGY MIÉRT KÖTELEZŐDTEK EL AZ ÜGYÜNK MELLETT…

„Évek óta nyomon követjük azt a hiánypótló gondoskodást, és szemléletet, amit a Világszép Alapítvány képvisel. Egyetlen gyereknek sem szabadna olyan körülmények között felnőnie, amit ma a gyermekotthonok (a rendszer hiányosságai miatt) nyújtani tudnak. Megfogott minket a profizmus és az a feltétel nélküli szeretet, amit Ágnes és a kollégái nyújtanak. Ezek a gyerekek nélkülük az élet kevésbé napos oldalát látnák csak, a Világszéppel viszont olyan perspektívát kapnak, mely mankó lehet az élet által vájt gödörből való kijutásra.

Lehetőségünk volt alaposabban bele látni az alapítvány munkatársai által végzett munkába, és ez nyilvánvalóvá tette, hogy ez a munka nem kecsegtet rövid távon learatható gyümölcsökkel. Igazi eredményt csak a Világszépben dolgozó EMBEREK kitartó munkájával lehet csak elérni. Ezt viszont nem tudják egyszeri adományokból biztosítani, ezért is döntöttünk úgy, hogy hosszú távon köteleződünk el a támogatásuk mellett.

Üdítő mellékhatása a Patrónusklubba való tartozásnak, hogy az ember folyamatosan töltődik azáltal, hogy hasonló értékrendű, csupa jó emberrel van körülvéve. Önző módon azt gondoljuk, hogy a nap végén talán mi többet kaptunk ettől, mint amennyit talán segíteni tudtunk.”

CSATLAKOZZ A PATRÓNUSKLUBHOZ!

Tudj meg többet a klubról:

Mintaszerződés:

Ha bármilyen kérdésed felmerül, fordulj hozzánk bizalommal:

Mina Krisztina, partnerkapcsolati és kommunikációs vezető: mina.krisztina@vilagszepalapitvany.hu

Korona Vivien, partnerkapcsolati és kommunikációs munkatárs: korona.vivien@vilagszepalapitvany.hu

Zsófia Pajor

2023.06.07.