Egy civil is lehet profi: HR Best díjazott a Világszép Gyermekvédelmi Alapítvány

Egy civil is lehet profi: HR Best díjazott a Világszép Gyermekvédelmi Alapítvány


Elhozta az első díjat az állami gondoskodásban élő gyerekekkel foglalkozó Világszép Gyermekvédelmi Alapítvány a HR Best díjátadó ünnepségén 1 Life by Union kategóriában. Az ország legrangosabb HR elismerésével megerősítést nyert, hogy civil szervezetként is lehet professzionális és úttörő HR folyamatokat (is) kialakítani- és működtetni.

6 évvel ezelőtt indította el a Világszép Alapítvány „fenntartható motiváció” programját kollégái részére annak érdekében, hogy a kimagasló érzelmi és pszichés terhelés, illetve nagyfokú felelősség ellenére fenntartsák a kezdeti magas motivációs szintet egy olyan kiégésveszélyes területen, mint az állami gondoskodásban élő gyerekekkel való munka.

„Külön elismerés számunkra, hogy a forprofit szektor meghatározó HR vezetőiből álló zsűri meglátta pályázatunkban, hogy a civil működés megtartó ereje is az átgondolt, jól felépített, a szervezeti működés sajátosságaira építő háttérfolyamatokban rejlik, amelyben valamennyi szektor képviselői tanulhatnak egymástól” – mondta Marton Kriszta, az alapítvány vezetője.

A koncepció egy sok (inkább kisebb) elemből álló, rugalmas, mozaikszerű rendszeren alapszik, amelynek jelentős súlypontjai közé tartozik a közösségépítés és az egyéni fizikai, érzelmi, pszichés biztonság támogatása. A motiváció fenntartásának sikeressége megmutatkozik a munkatársak között végzett belső felmérés eredményeiben is, amely azt vizsgálta, mennyire tartják „törődő szervezetnek” az alapítványt. A kérdésekre 5-ös skálán (1-legalacsonyabb, 5-legmagasabb) adott értékelések átlaga 4,3 és 4,8 között mozog. A válaszok 63 %-a legmagasabb, 31%-a 4-es, 6%-a 3-as értékelésbe esik. Mindez a fluktuáció csökkenésének is kiemelt faktora lehet:

„A feladat azért is izgalmas, mert ezt a célt szeretnénk megvalósítani az önkénteseink és a velünk együttműködő szakemberek körében is” – emeli ki Borsos Rita, az alapítvány humánerőforrás szakértője a pályázati anyagban. – „Ezzel hozzá tudunk járulni ahhoz, hogy a fiataljaink magas színvonalú „szolgáltatást” kaphassanak és megtapasztalhassák a hosszú távú és bizalomteljes kapcsolatok nyújtotta biztonságot, ami az egyik legalapvetőbb hiányuk.”

Ez a díj egy kiváló kezdetként szolgálhat ahhoz, hogy egyre többen tudatosítsák magukban: a „nonprofit” kifejezés nem a professzionalizmus mértékét írja le, sokkal inkább arra utal, hogy a szervezet bevételét a társadalom számára hasznos és elengedhetetlen – számos esetben hiánypótló – tevékenységre fordítja. Az pedig már az adott szervezeten múlik, hogy munkáját milyen szakmai keretek között végzi.

A nyertes pályázat itt tekinthető meg.