Világszép mentorprogram az egyéni figyelem varázsa

EGYÉNI FIGYELEM. MIT IS JELENT EZ?

Sokunknak természetesen van jelen az életében, talán nem is mindig vesszük észre a jelentőségét: az egyéni figyelem, hogy valaki rád figyel, az egész világot jelentheti. A mentorprogramunk ezekre a különleges értékekre épül. Az önkéntes mentoraink azért dolgoznak, hogy az állami gondoskodásban élő (jellemzően 7-20 éves) fiatalok megtapasztalhassák az egyéni figyelemre épülő, élményekben gazdag, közösen eltöltött szabadidő különleges élményét.

MILYEN EGY VILÁGSZÉP MENTOR?

Mentoraink nyitott, pozitív egyéniségek; gondolkodásuk megoldásközpontú; rugalmasan reagálnak egyéni igényekre és helyzetekre; mindemellett aktív tagjai támogató, önfejlesztő mentorközösségünknek. Önkénteseink személyes és szakmai háttere rendkívül színes, így a Világszép gyerekek és fiatalok a legkülönbözőbb lehetőségekkel, tapasztalatokkal, készségekkel ismerkedhetnek meg.

MIT VÁLLAL EGY VILÁGSZÉP MENTOR?

A Világszép mentorok az Alapítványhoz való csatlakozáskor vállalják, hogy legalább egy éven keresztül hetente minimum egy órát a mentoráltjukkal töltenek, valamint részt vesznek a havi rendszerességű csoportos és egyéni konzultációs alkalmakon. Mentorainknak különböző közösségépítő és szakmai jellegű programokon való részvételt is biztosítunk.

LEGYÉL TE IS MENTOR, LEGYÉL TE IS VILÁGSZÉP!

Ha te is szeretnél arra az izgalmas, kalandokban és tapasztalásban gazdag útra lépni, melynek során az önkénteseink és a gyerekek együtt fedezik fel magukban és egymásban a „legszebb szépet”, akkor szeretettel várjuk jelentkezésedet felkészítő 4 napos képzésünkre, melynek elvégzése feltétele a mentorainkhoz való csatlakozáshoz.

NAGYON KÖSZÖNJÜK A BEÉRKEZŐ JELENTKEZÉSEKET,
A 2024-ES MENTORTOBORZÁST LEZÁRTUK!


Ha szeretnél többet megtudni a Világszép Alapítványról, az önkéntességről, vagy kérdésed van a jelentkezéssel kapcsolatban, olvasd el gyakori kérdések gyűjteményünket, vagy keresd kolléganőnket, Batka Dórát a batka.dora@vilagszepalapitvany.hu e-mail címen!

Gyakori kérdések

Alapítványunk a velünk kapcsolatban álló 5 budai (II. és XI. kerületi) gyermekotthonban élő gyerekeknek és fiataloknak nyújt programokat. A mentorprogram és a mesemondás mellett, a nyári szünetben életkor szerinti tematikus táborokba visszük őket Paloznakra, a Meseközpontunkba. Év közben a Világszép Klubban zajló délutáni foglalkozásokon is biztosítunk nekik fejlődési lehetőséget.
Önkéntes mesemondó programunkat minden év tavaszán, mentorprogramunkat és foglalkozásainkat pedig ősszel indítjuk. Ezekről az összes kommunikációs csatornánkon hírt adunk (Facebook, Instagram, hírlevél, weboldal). Jelentkezést csak ebben az időszakban tudunk fogadni, önéletrajz és motivációs levél formájában.

A mentori önkéntes munka megkezdéséhez el kell végezned 4 napos képzésünket. A képzés napjait az önkéntestoborzás kihirdetésekor megadjuk, így ennek tudatában tudod elküldeni jelentkezésedet.

Azt is tudnod kell, hogy minden évben sokkal több jelentkezést kapunk, mint ahány önkéntest fogadni tudunk. Ezért a jelentkezést személyes interjú követi, és ez alapján tudunk helyet biztosítani az önkéntes képzésen.
Mindhárom önkéntesprogram Budapesten zajlik, II. és XI. kerületi gyermekotthonokban, illetve a Világszép Alapítvány klubhelyiségében. Ez azt jelenti, hogy bárhol is élsz, onnan rendszeresen ide kell utaznod.

Arra nincs lehetőség, hogy a Világszép Alapítvány önkénteseként más városban végezd ezt a tevékenységet.
Egyáltalán nem szükséges, és egyetlen végzettség vagy konkrét tapasztalat sem jelent „zöld utat” az önkéntességhez.

Önkénteseink személyes és szakmai háttere is rendkívül színes, így a Világszép gyerekek és fiatalok a legkülönbözőbb lehetőségekkel, tapasztalatokkal, készségekkel ismerkedhetnek meg.
Az önkéntes mentorság heti rendszerességű elfoglaltságot jelent, alkalmanként 1-1,5 óra. Emellett minden mentornak kötelező egy évben 5-5 alkalommal egyéni és csoportos konzultáción is részt vennie. Az egyéni találkozó 1 óra, a csoportos találkozó 2 óra.
Az önkéntes mentor minden héten egy adott napon és időpontban találkozik a mentoráltjával, és együtt töltenek kb. 1-1,5 órát. Az önkéntesség első 3 hónapjában, amikor még friss a mentorkapcsolat, ezek a találkozók a gyermekotthonban vannak, ahol a mentorált gyerek lakik. Ezután van lehetőség arra, hogy a mentorált életkorának megfelelően az otthonon kívül csináljanak programot, pl. elmenjenek a közeli játszótérre, sétáljanak, fagyizzanak stb.
A mentor – mentorált párosok kialakítása a mentorra váró gyerekek igényei és időbeosztása, valamint a leendő mentorok preferenciái és időbeosztása figyelembevételével történik. Az első két találkozás az alapítvány egy munkatársának (szakértő mentorának) részvételével történik, hogy segítse az ismerkedés folyamatát.
Legkorábban 7 éves korban kaphat egy gyerek mentort, és egészen fiatal felnőtt koráig lehet mentora.
Az önkéntes mentorok az Alapítványunkhoz való csatlakozáskor vállalják, hogy legalább egy éven keresztül hetente egy órát a mentoráltjukkal töltenek, valamint részt vesznek a rendszeres csoportos és egyéni konzultációs alkalmakon.
Minden önkéntesünk számára biztosítunk támogatást.

Önkéntes mentorainknak kötelező egyéni konzultációkon részt venni az Alapítvány szakértő mentorával, aki végigkíséri őket a mentorság esetleges nehézségein és örömein is. A mentoroknak kötelező csoportos találkozókon is részt venni, ahol szakértő mentoraink vezetésével esetmegbeszéléseket tartunk.

Mindemellett különböző közösségépítő és szakmai programokon való részvételre is van lehetőségük.